Nog steeds vertraging trein
'Ruim 200 doden in Homs'
Strooistop in delen Nederland
V-raad stemt over Syrië
'Rekenkamer op Hedwige zetten'
'Jachtverbod tijdens kou'
Spoorarchief naar shoahmusea
Fraude met adressen gidsen
Twee etages flat ontruimd
Schiphol zorgt voor luchtbedden
Ambassade Syrië bezet
Zedenzaak deels besloten
Files vrijwel opgelost
'Treinen zaterdag normaal'
Nog problemen trein
Zeer grote brand Tolbert
Overname AT5 onzeker
Nieuw Benelux-verdrag
Speciaal IJsjournaal op tv
Zoektocht naar NL'er Duitsland
'Brevet van onvermogen'
Fiscus Caïro in vlammen
Grieks verbod circusdieren
Sudan: kans op oorlog
Occupy Utrecht geveld door sneeuw
Occupiër in elkaar geslagen
3 truckers van weg gehaald
Problemen op snelwegen nemen af
Zoektocht Michael gestaakt
NAVO koopt vijf drones
Verklappende WIDM promo van vorige...
Jochem Myjer schittert in 24 uur...
Grote brand verwoest Partycentrum...
Grote chaos op Utrecht Centraal
Occupy Utrecht geveld door sneeuw
Flinke files door sneeuwval
De Boer hoopt op afgelasting Ajax
Wakeboarding Alaska
Surfend schaap
Schaatsen anno 2012
|
Het doel is een snelle verkoop van je huis, waar je ook nog wat aan overhoudt. Je hebt er in de loop der jaren immers je ziel en zaligheid ingestopt om er wat moois van te maken. Een perfecte presentatie is cruciaal om je woning in het grote aanbod eruit te laten springen. Het spreekt voor zich dat het huis en de tuin er piekfijn uit moeten zien op het moment van bezichtiging, maar het opruimen van de vuile vaat en het snoeien van de heg alleen is zeker niet voldoende. Verkoopstyling is het sleutelwoord. Op deze pagina lees je alles over een optimale verkoop van een huis door simpelweg een mini-metamorfose toe te (laten) passen.
Woonkrant sprak met Arie Spek van Aspekt ERA Makelaars over het nut van verkoopstyling. Potentiële kopers letten op ruimte en afwerking. Alles moet tip top in orde zijn, maar helaas onderschatten de meeste mensen het belang hiervan. De fotos van de te koop staande woning die op internet en in de etalage van de makelaar worden geplaatst zijn bepalend voor geïnteresseerden om binnen te gaan kijken. Vaak rijden zij van tevoren een paar keer langs het huis en dan moet het er natuurlijk wel uitnodigend uitzien, aldus Arie. Als je geen idee hebt hoe je dit alles moet aanpakken, dan kun je de hulp van een professionele verkoopstylist in schakelen. Sinds twee jaar bieden wij de verkopende partij optioneel een verkoopstyling aan. Dit omdat wij aantoonbare bewijzen hebben dat het huis hierdoor het maximale oplevert. We spraken met mensen waarvan hun woning al minstens twee jaar te koop stond bij verschillende makelaars. Hen werd geadviseerd flink in vraagprijs te zakken. Onzin, dachten wij. We pasten een grondige styling toe en binnen twee maanden was de boel verkocht. Voor dezelfde vraagprijs!
Het loont!
In Nederland is verkoopstyling een opkomend verschijnsel. Men vraagt er nog niet naar, maar men staat er wel voor open wanneer het onderwerp ter sprake wordt gebracht. Arie: Als makelaar zijnde moet je het wel voorzichtig brengen, want het kan beledigend overkomen als een make over wordt geadviseerd. Als je als verkoper instemt, krijg je voor 500 euro een dag een stylist over de vloer. Deze professional gaat met de bestaande meubels aan de slag om zo veel mogelijk ruimte en licht te creëren. Je ontvangt uitgebreid advies over wat je per kamer het best kunt veranderen om er voor te zorgen dat het huis zo goed mogelijk gepresenteerd wordt en je het uiteindelijk verkoopt. Met deze tips kun je zelf aan de slag gaan, maar het is ook mogelijk de stylist het werk te laten doen. Dat verandert het kostenplaatje uiteraard.
Een leegstaande woning verkoopt minder goed dan een ingericht huis. Potentiële kopers kunnen zich dan minder goed inleven in de ruimte en de mogelijkheid om deze in gedachten in te richten. Sinds de opkomst van verkoopstyling, zijn er bedrijven die speciaal hiervoor meubels verhuren of verkopen. Voor zon 3000 euro is het huis voor een paar maanden volledig ingericht. Als je hiermee in korte tijd je huis voor de volle mep kwijt kunt, dan loont een verkoopstyling zeker!
Voorkom struikelblokken
Arie voegt toe: Men denkt vaak zelf beter te weten, maar het tegendeel is waar. Bewoners zien na al die jaren de mankementen niet meer. Laatst nog bracht ik een bezoek bij iemand die zijn appartement wilde verkopen. Bij binnenkomst struikelde ik over de kapotte vloerbedekking die overigens ook nog eens stonk naar kattenpis, kwam het vergeelde behang los van de muur en brak ik vervolgens bijna mijn nek over een tiental paar schoenen. Een extreem voorbeeld, maar zeker geen uitzondering. De entree is ontzettend belangrijk; hier doet een bezoeker namelijk zijn eerste indruk op. Voor een prikkie koop je een nieuw stukje karpet en het is een kleine moeite de muur te voorzien van een frisse, neutrale kleur.
En dan is er nog het advies om persoonlijke items zoals fotos en prullaria uit het zicht te houden. Natuurlijk ben je hartstikke trots op de tekeningen van je (klein)kinderen, maar een eventuele koper kan deze kunst vaak minder waarderen!
Kleren maken de man, luidt het gezegdeeen aangeklede woning staat als een huis!
Voor dringend advies
Breng absoluut een bezoek aan de stand van ERA op het woonevenement voor héél Nederland: Woonidee NL. Van 27 februari t/m 2 maart vindt in de Jaarbeurs Utrecht de primeur plaats van deze gloednieuwe voorjaarswoonbeurs. Neem tekeningen en fotos mee van de ruimtes in en om het huis waar je vragen over hebt. Ongetwijfeld dat je terechtkunt bij een professionele adviseur voor gratis advies! Woonidee NL wordt een interactief evenement waar het opdoen van woonideeën en wooninspiratie centraal staat. Er worden boeiende workshops gegeven, lezingen gehouden, cadeaus weggegeven en nog veel meer van dat leuks. Voor maar Î9,50 heb je een hele dag plezier. Bestel je je kaarten van tevoren via internet, dan betaal je slechts 8,50!
Kijk voor meer informatie en kaartverkoop op www.woonideenederland.nl
Tips & trucs
De stylingfotos op deze pagina komen uit het boek TV Makelaar van het gelijknamige televisieprogramma. Het boek gaat dieper in op de verschillende themas van het programma en geeft extra tips en informatie. Alles over het kopen van een huis of appartement; van de eerste bezichtiging via het bieden en onderhandelen, het koopcontract, de aankoopkeuring en taxatie, de financiering en de verzekeringen tot aan de overdracht. TV Makelaar, ISBN 978 90 215 1517 5, Prijs: 17,50, Kosmos Uitgevers.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Telfort Sim Only
Hete Huisvrouwen
Erotische webwinkel
Simpel Sim Only Abonnement
Nu bij neckermann.com
Autoverzekering
Win en verras iemand
Boek je zomervakantie
Last minute Gambia
Spectaculinair genieten
Nu € 4 korting op
Winterbanden
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.

