OV-chip chaos

Vanochtend kopte De Telegraaf wederom over het gedoe met de OV Chipkaart. Het blijft maar een problemenkindje voor het OV. Ditmaal betrof het een storing en werd wederom terecht met het vingertje gewezen naar Trans Link Systems (TLS), de Chipkaartbeheerder.  Maar ook verschenen er al eerder berichten in de media over de fraude gevoeligheid van de OV Chip.

Nu leg ik dagelijks een vast traject af binnen Amsterdam op vaste tijden. Nu heb ik zelf geen abonnement maar een anonieme kaart omdat ik niet van abonnementen houdt. Indien met uitchecked met een abonnementskaart geeft het OV Chip kastje uitsluitend aan dat men uitgechecked is. Bij mijn anonieme kaart geeft het schermpje aan hoeveel tegoed ik nog op mijn OV Chip heb na, wat ook getoond wordt, hoeveel van dat tegoed afgeschreven is na mijn ritje. Het viel mij al eerder op dat wat er afgeschreven wordt, ook al reis ik op precies dezelfde dag en tijd het de ene keer 1,23 euro is en, zoals hedenochtend bijvoorbeeld 0,83 euro.

Vanochtend stap ik in de bus en check mijzelf in. Op een van de voorste rijen zie ik een, laat ik maar zeggen, beetje louche tweetal zitten. Een man en een vrouw. Na het voorbijgaan van de voorlaatste halte loop ik al naar de deur en check keurig netjes uit.  Mijn saldo wordt weergegeven en het bedragje dat afgeschreven is. De twee checken ook uit. Ze houden een  beursje ieder tegen het kastje aan. Ik kijk zomaar even onbewust mee en zie dat bij beiden een saldo van 9,74 vermeld wordt maar een afschrijving van 0,00. Vreemd, bij een abonnement wordt noch saldo noch afschrijving vermeld maar bij een anonieme kaart wel.

Zo nieuwsgierig  als ik ben bel ik later even met  de klantenservice voor de OV-Chipkaart.  Ik krijg een vriendelijke dame aan de telefoon maar toen ik mijn verhaal vertelde viel er een “ehh…ehh…ehh” stilte. Uiteindelijk kwam er een stamelende en warrige verklaring voor dat die mensen blijkbaar een maandabonnement hebben. Ook dit is lariekoek want bij een abonnement geeft deze geen saldo weer.  Ook hier had de telefoondame geen verklaring voor.

Afgelopen week vertelde mijn dochter nog dat ze samen met een vriendinnetje die hier om de hoek woont samen naar school gingen met het Openbaar Vervoer.  Op dezelfde halte samen ingestapt en bij dezelfde halte uitgestapt. Beiden een anonieme kaart, bij mijn dochter werd bij het uitchecken minder afgerekend dan bij haar vriendinnetje.

Ook al oogt de OV Chip gemakkelijk en gebruikersvriendelijk, het is niets meer dan een uiterst klungelig product wat TLS en het OV in de markt heeft weggezet met de nodige blijvende gebreken. Zeker bij producten die zo grootschalig afgezet worden in de markt zou men meer bedachtzamer en zorgvuldiger moeten zijn. Doe mij die ouderwetse strippenkaart maar weer.

afbeelding van Slim Boertje uit Borsele

De prijs van een retour Arnhem-Utrecht vv met de NS is het volgende.

Prijs voor deze treinreis
2e klas Dagretour € 19,20 zonder korting € 11,60 met 40% korting.

afbeelding van Floyd365

Tja deze regering heeft geen visie. Wij weten allang dat het niet werkt, maar de regering bestaat uit een stelletjes sukkels. Die fouten niet inzien en daar geen leering uit kunnen en willen trekken. ja en dan gebeuren dit soort dingen. Kijk maar naar Euro, zorgverzekering, tandartstarieven enz. Voor de helft van het salaris doe ik het 3x beter. En als dat niet zo is: Zonder wachtgeld naar huis. Die uitdaging durf ik wel aan.

afbeelding van martinho

Wij zijn beiden met pensioen en reizen zelden per OV. In oktober vorig jaar reisden wij samen met een persoonlijke OV-chipkaart van Arnhem naar Utrecht vv. De ritprijs was totaal 42,40 euro en tot onze verbazing bleek 's-avonds 80 euro van onze rekening te zijn afgeschreven.... Het restant blijft dan wel op je OV-kaart staan, maar je kunt er geen brood voor kopen.

Nieuwe reactie inzenden

Anonymous
Schrijf een reactie
De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
Nog karakters