Nieuws/Financieel
1421973273
Financieel

Beleggers verliezen vertrouwen in ABN Amro

Amsterdam - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar de witwascontrole bij ABN Amro valt zeer slecht bij beleggers. De bank daalt bij de opening van de Amsterdamse beurs met maar liefst 9%.

Van de slotkoers van gisteren, €18,09 per aandeel, is nog maar €16,50 over.

Justitie wil weten of ABN Amro wel genoeg doet om witwassen en terrorismefinanciering te voorkomen. Zo’n onderzoek kan jaren duren, en resulteerde bij branchegenoot ING in een boete van meer dan driekwart miljard euro.

Het onderzoek van het OM komt bovenop de opdracht van De Nederlandsche Bank om alle rekeningen van particuliere klanten door te lichten.

Het koersverlies is ook slecht voor de Nederlandse staat, die meer dan de helft van de aandelen bezit. Dat belang is in één klap bijna €850 miljoen minder waard geworden.