Explosie gaspijp Oekraïne
In het noordoosten van Oekraïne is maandagmiddag een gasleiding ontploft waar Russisch gas doorheen gaat dat voor Europa is bestemd. Desondanks ondervindt Europa geen hinder van de explosie, benadrukt een woordvoerder van het Russische gasbedrijf Gazprom.
,,De export is niet verminderd. Het gas gaat door een parallelle pijplijn", aldus de woordvoerder. Hoe de ontploffing heeft kunnen gebeuren en hoe groot de schade is, is nog niet duidelijk. Niemand raakte gewond. De vlammen zouden tot twintig meter hoog zijn.
Het Oekraïense ministerie van Energie denkt dat de explosie een aanslag is. ,,Het is niet de eerste poging tot een terroristische aanval op het gastransportsysteem", liet het in een verklaring weten. In mei vonden al twee ontploffingen plaats in doorvoerpijplijnen in het westen van het land.
Rusland heeft maandag de gaskraan naar Oekraïne dichtgedraaid, omdat Kiev zijn achterstallige rekeningen niet kan betalen.
DFT Dagelijks
Elke ochtend het belangrijkste financiële nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.
Dreamhouse Dubbel Jersey Hoeslakens
Luxe Verduisterende Gordijnen
Windows 11