Spaans marineschip illegaal bij Gibraltar
Ⓒ REUTERS
LONDEN - Een Spaans marineschip is dinsdag zonder toestemming de territoriale wateren rond Gibraltar binnengevaren. Dat heeft de regering van het Britse overzeese gebiedsdeel in Spanje laten weten.
Ⓒ REUTERS
Een woordvoerder van het Spaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ontkende dat een van zijn marineschepen illegaal is binnengedrongen in de wateren van Gibraltar.
Dispuut tussen EU en GB
Het bericht komt in een periode dat Gibraltar het middelpunt is van een dispuut tussen de EU en Groot-Brittannië. „Illegaal binnendringen van Brits gebied in Gibraltar door het Spaanse marine-patrouilleschip Infanta Cristina deze middag”, meldde de regering van Gibraltar op Twitter.
Spanje riep de Britten eerder op hun kalmte te bewaren in de kwestie-Gibraltar. Michael Howard, oud-leider van de Tory-partij van premier Theresa May, zei afgelopen weekend dat de premier bereid zou zijn oorlog te voeren over het Britse overzeese gebiedsdeel in Spanje.
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.
Buccan Gietijzeren Pannen
Fleece Panty
Wolfgang Onkruidborstel
Ariel Pods Halfjaarbox