Nieuws/Buitenland
109490896
Buitenland

Zoektocht naar groep klimmers in Himalaya stopgezet

Archieffoto

Archieffoto

KATHMANDU - Hulpverleners in Nepal hebben de zoektocht naar zeven bergbeklimmers stilgelegd na nieuwe lawines. De klimmers worden sinds vrijdag vermist na een lawine op de flanken van de 8091 meter hoge Annapurna, een van de hoogste bergen ter wereld.

Archieffoto

Archieffoto

Door „slecht weer, hevige sneeuwval en aanhoudende lawines” kunnen helikopters met reddingsteams niet landen, aldus een medewerker van het Nepalese ministerie van toerisme. De zoektocht wordt voortgezet wanneer het weer verbetert.

De lawine op de berg, 150 kilometer ten noordwesten van de hoofdstad Kathmandu, is veroorzaakt door zware regen- en sneeuwbuien. Onder de zeven vermisten bevinden zich vier Zuid-Koreanen en drie lokale gidsen. Circa 200 bergtoeristen, onder wie 140 buitenlanders, zijn zaterdag rond de Annapurna in veiligheid gebracht.