Nieuws
1336818
Nieuws

56 winnende bieren na Dutch Beer Challenge

De uitslag van de derde editie van de ‘Dutch Beer Challenge’ is binnen. In totaal 83 Nederlandse brouwerijen hebben gezamenlijk 297 verschillende bieren ingestuurd om deel te nemen aan deze Nederlandse bierwedstrijd.

In totaal zijn er 17 gouden, 17 zilveren en 22 bronzen bieren uitverkozen. Grote winnaars zijn Jopen met 6 medailles, Kompaan met 5 medailles en Bird Brewery, Uiltje Brewing Company en Brouwerij ‘t IJ (allen 3 medailles). Net als vorig jaar, na de tweede editie van de Dutch Beer Challenge, zijn er ook dit jaar naast de grote brouwerijen veel kleinere craftbrewers die in de prijzen zijn gevallen, zoals Brouwerij Noordt, Van Moll Eindhoven, Brouwerij De Natte Gijt en Brouwerij Maximus.

Verschillende biertypen

32 Nederlandse onafhankelijke bierexperts en -keurmeesters en internationale specialisten hebben de 297 ingezonden Nederlandse bieren blind geproefd en in 21 verschillende biercategorieën, zoals pils, saison, licht en zwaar blond, pale ale, IPA, licht en zwaar donker, bock en dubbelbock, stout/porter, gerstewijn, witbier en weizen, fruitbieren en kuytbier.

Staat jouw favoriete bier erbij? Opvallend is wel dat in fruitbier en weizenbier (tarwe) geen eerste prijzen werden uitgereikt. Niet goed genoeg volgens de jury. En gold old Skuumkoppe van Texel weer met de prijs naar huis en in de categorie pils natuurlijk weer Chateau Neubourg van Gulpener.

Alle winnaars van 2017:

Categorie Blond : Pils

Gold Chateau Neubourg (Netherlands) Brewed by Gulpener Bierbrouwerij

Silver Brouwers Pilsener (Netherlands) Owned by Albert Heijn

Bronze Alfa Edel Pils (Netherlands) Brewed by Alfa Brouwerij

 

Categorie Blond : Saison

Silver Datisandere Koekoek (Netherlands) Owned by Bird Brewery

Bronze Hoop Waterwolf (Netherlands) Brewed by Brouwerij Hoop

Bronze Thierry Sauvage (Netherlands) Brewed by Kompaan

 

Categorie Blond : Licht blond

Gold Noordtsingle (Netherlands) Brewed by Brouwerij Noordt

Silver Lamme Goedzak (Netherlands) Brewed by Scheldebrouwerij

Bronze Bondgenoot (Netherlands) Brewed by Kompaan

 

Categorie Blond : Blond-/Meibock

Gold Jopen Lentebier (Netherlands) Brewed by Jopenkerk B.V.

Silver ReuZ Lentebock (Netherlands) Owned by Reuzenbieren BV

Silver Toewijding (Netherlands) Owned by Van Moll Eindhoven BV

 

Categorie Blond : Zwaar blond

Gold Thai Thai (Netherlands) Brewed by Oedipus Brewing

Silver Pinksterdrie (Netherlands) Owned by Brouwerij 1573

Bronze DAVO Tripel (Netherlands) Owned by DAVO Bieren

 

Categorie Amber Ale : Pale ale/Speciale Belge

Gold Texels Skuumkoppe (Netherlands) Brewed by texelse Bierbrouwerij BV

Silver Hop & Liefde (Netherlands) Brewed by Brouwerij De Molen

Bronze Flink (Netherlands) Brewed by Brouwerij ‘t IJ

 

Categorie Amber Ale : IPA

Silver De Rumoerige Roodborst (Netherlands) Owned by Bird Brewery

Silver Jopen Hop Zij Met Ons (Netherlands) Brewed by Jopenkerk BV

Bronze Hop met de Gijt (Netherlands) Owned by Brouwerij de Natte Gijt

Bronze Joey Greenhorn (Netherlands) Brewed by Kompaan

 

Categorie Amber Ale : Double/Imperial IPA

Gold Ciel Bleu Double IPA (Netherlands) Brewed by Brouwerij ‘t IJ

Bronze Big fat double 5 IPA (Netherlands) Brewed by Uiltje Brewing Company

 

Categorie Donker : Licht Donker

Gold Gouverneur Dubbel (Netherlands) Brewed by Lindeboom Bierbrouwerij BV

Gold Het Dubbel Bier Vandeoirsprong (Netherlands) Brewed by Brouwerij Vandeoirsprong

Bronze Hertog Jan Dubbel (Netherlands) Brewed by Hertog Jan

 

Categorie Donker : Bock/Dubbelbock

Gold Jopen 4 Granen Bokbier (Netherlands) Brewed by Jopenkerk BV

Silver St. Christoffel Bock (Netherlands) Owned by Speciaalbierbrouwerij St. Christoffel

Bronze Brand Dubbel Bock (Netherlands) Brewed by Brand Bierbrouwerij BV

 

Categorie Donker : Dark/Black IPA

Bronze Sir Turnaround (Netherlands) Brewed by Uiltje Brewing Company

 

Categorie Donker : Stout/Porter

Gold Bloedbroeder (Netherlands) Brewed by Kompaan

Silver Duits & Lauret Winterstout (Netherlands) Brewed by Brouwerij Duits & Lauret

Silver Vrijbuiter (Netherlands) Brewed by Kompaan

Bronze All Black (Netherlands) Owned by Stanislaus Brewskovitch Craft Beer

 

Categorie Donker : Zwaar donker

Gold Sgt. Nightvision (Netherlands) Brewed by Uiltje Brewing Company

Silver ReuZ Winterbier (Netherlands) Owned by Reuzenbieren BV

Bronze 150 Watt (Netherlands) Brewed by Stadsbrouwerij Eindhoven BV

 

Categorie Donker : Gerstewijn (Barley Wine)

Gold Bronckhorster HOP into WINTER (Netherlands) Brewed by Bronckhorster Brewing Company

Silver Zware Hufter (Netherlands) Brewed by Brouwerij Dampegheest

Bronze Zuster Agatha (Netherlands) Owned by Muifelbrouwerij

 

Categorie Tarwe-/Granenbier : Kuit/Koyt/Kuyt

Bronze Elser (Netherlands) Brewed by De Naeckte Brouwers

 

Categorie Tarwe-/Granenbier : Witbier

Gold Jopen Adriaan (Netherlands) Brewed by Jopenkerk BV

Silver Lowlander White Ale (Netherlands) Owned by Lowlander Beer Co

Bronze IJwit (Netherlands) Owned by Brouwerij ‘t IJ

 

Categorie Tarwe-/Granenbier : Weizen

Bronze Witte Maas (Netherlands) Owned by District 010

 

Categorie Innovatie/speciaal : Fruit

Bronze Lindeboom Kersen Radler (Netherlands) Brewed by Lindeboom Bierbrouwerij BV

 

Categorie Innovatie/speciaal : Houtgelagerd

Gold Krachthout (Netherlands) Brewed by Brouwerij Breugem

Silver Jopen Zwarte Ziel (Netherlands) Brewed by Jopenkerk BV

Bronze Pelgrim Armada Mortlach B.A. (Netherlands) Brewed by Brouwerij De Pelgrim

 

Categorie Innovatie/speciaal : Rook

Gold Duits & Lauret Houtgerijpte Rook Dubbelbock (Netherlands) Brewed by Brouwerij Duits&Lauret

Silver Othmar Rauch (Netherlands) Brewed by Ootmarsummer Bierbrouwerij Heupink & Co

Bronze Jopen Onheilsprofeet (Netherlands) Brewed by Jopenkerk BV

 

Categorie Innovatie/speciaal : Speciaal

Gold Crystal Meth Sour Brewed by Brouwerij Maximus BV

Gold De Vagebond Vienna (Netherlands) Brewed by Bierbrouwerij Maallust BV

Bronze Datsmaaktnaar Meerkoet (Netherlands) Brewed by Bird Brewery