Californië zet bijna 6000 brandweerlieden in
Ⓒ EPA
SANTA BARBARA - Californië haalt alles uit de kast om de niet aflatende branden in de staat te bestrijden. Inmiddels zijn er ruim 5800 brandweerlieden uit meerdere staten actief. Ze hebben veel last van de harde wind.
Ⓒ EPA
De bestrijders van het vuur hebben niet kunnen voorkomen dat inmiddels zowat achthonderd huizen en gebouwen in de as zijn gelegd. Er ging al 93.000 hectare aan natuur verloren. De autoriteiten in Californië schatten dat inmiddels ongeveer 90.000 woningen zonder stroom zitten.
De branden komen vooral voor in de regio’s Venture en Santa Barbara, op zo’n 160 kilometer ten noordwesten van Los Angeles. De brandweer vreest dat het vuur de plaatsen Carpenteria, Summerland en Montecito zal bereiken. De branden bij de metropool Los Angeles en San Diego zijn onder controle.
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.