Australiër met swastika gezocht na ’vuuraanval’ op vrouw en tienerdochter
Een compositietekening van de verdachte die wordt gezocht.
Ⓒ Western Australia police
AMSTERDAM - Een man met de beeltenis van een swastika op zijn voorhoofd in Australië heeft geprobeerd om een moeder en haar tienerdochter op straat in brand te zetten. Dat stelt de politie.
Een compositietekening van de verdachte die wordt gezocht.
Ⓒ Western Australia police
De 40-jarige vrouw en haar tienerdochter werden benaderd door een man in Gosnells (West-Australië), afgelopen zaterdagnacht. De man riep raciale scheldwoorden, verklaart de politie.
Daarna probeerde hij de vrouw in kwestie in brand te zetten met een fles deodorant en een aansteker. Zo ontstond een geïmproviseerde mini-vlammenwerper. De vrouw heeft lichte verwondingen.
Hoewel de politie de zaak serieus zegt te nemen, is de man nog niet gepakt. Volgens The Guardian gaat het om een blanke man van rond de 40 jaar die 1.75 meter groot is, een witte swastika op zijn voorhoofd heeft, en een zonnebril droeg. „Het is een beestachtige aanval op de moeder en haar kind, die niets anders deden dan naar de winkel lopen, vroeg in de avond”, zegt politiebaas Sean Bell dinsdag.
De politie heeft inmiddels contact met een kennis van de man, maar vraagt nog om meer tips.
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.