Dierenpolitie eist dat hondje afvalt: ’Anders pakken ze Boef af’
Miriam Meihuizen eropuit met Boef. Het beestje moet afvallen.
Ⓒ Eigen foto
DOESBURG - Een 7-jarig hondje dreigt van een vrouw te worden afgepakt als de viervoeter niet binnen een half jaar afvalt. Baasje Miriam Meihuizen uit Doesburg moet Boef een kilo lichter zien te maken, anders grijpt de Dierenpolitie in. „Het hondje is te dik.”
Miriam Meihuizen eropuit met Boef. Het beestje moet afvallen.
Ⓒ Eigen foto
„Boef is alles voor mij. Als ze hem afpakken, ga ik dood. Boef heeft mij door hele moeilijke situaties gesleept. Hij maakt mij zo gelukkig”, verzucht Meihuizen, die zichzelf voortbeweegt met een scootmobiel, tegenover Omroep Gelderland. Ze zegt het beestje zo’n vier, vijf keer per dag uit te laten. „Dan rent hij voor mij uit. Dat vindt hij heerlijk.”
De Gelderse kreeg in februari de Dierenbescherming op bezoek na een anonieme melding. Boef zou te zwaar zijn. „Ik heb gezegd dat ik al tijden bezig ben met het gewicht van Boef. Ik heb hem minder eten gegeven en hij kreeg dieetvoeding. Maar het had allemaal weinig effect. Het is gewoon een stevig hondje.”
Obesitas
Een woordvoerder van de inspectie bevestigt het verhaal tegen De Telegraaf, maar benadrukt dat niemand ’erop uit is om Boef af te pakken’. „Het hondje is te dik en loopt daardoor grote gezondheidsrisico’s. Daarom moet het op een verantwoorde manier afvallen en daarvoor is er een voedingsplan met de dierenarts opgezet. Als zij dat volgt en het hondje geregeld beweging geeft en laat wegen, is er niks aan de hand.”
Nieuwstips? Mail v.lengkeek@telegraaf.nl
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.