Stijging zwakt af
651 nieuwe coronadoden Italië
Deze vrouw trekt er toch op uit in het door corona geteisterde Italië, Rome.
Ⓒ EPA
ROME - Het aantal doden door het coronavirus in Italië is zondag gestegen met 651 tot 5476. Dat meldden de autoriteiten. De stijging is lager dan een dag eerder, toen 793 mensen overleden.
Deze vrouw trekt er toch op uit in het door corona geteisterde Italië, Rome.
Ⓒ EPA
Het totaal aantal bevestigde gevallen van het coronavirus in het land is gestegen van 53.578 op zaterdag naar 59.138. Dat is de laagste procentuele stijging sinds de eerste coronabesmettingen op 21 februari aan het licht kwamen.
Van degenen die oorspronkelijk besmet waren, waren zondag 7024 volledig hersteld, vergeleken met 6072 de dag ervoor. Er lagen 3009 mensen op de intensive care tegen eerder 2857.
Noorden van Italië
De situatie in de zwaarst getroffen regio Lombardije, in het noorden van Italië, blijft kritiek, met in totaal 3456 doden en 27.206 besmettingsgevallen zondag tegen 3095 en 25.515 een dag eerder. Maar ook hier zijn de cijfers lager dan de dag ervoor. Op zaterdag stierven nog 546 mensen aan de gevolgen van het virus in Lombardije.
Thuiswerkers Pim Sedee en Kamran Ullah brengen het laatste coronanieuws uit binnen- en buitenland in een dagelijkse podcast. Luister de corona-update hier, hieronder of via je eigen podcast app.
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.