Nieuws/Buitenland
1972566
Buitenland

Opnieuw Palestijnse demonstrant doodgeschoten

Een eerder protest.

Een eerder protest.

GAZA - Het Israëlisch leger heeft opnieuw Palestijnse demonstranten doodgeschoten tijdens rellen in de Gazastrook. Volgens lokale gezondheidsfunctionarissen zijn drie betogers om het leven gekomen.

Een eerder protest.

Een eerder protest.

Ook vrijdag werd er weer volop actie gevoerd aan de grens. Naar schatting tienduizend Palestijnen waren op de been. Ze gooiden met stenen en rolden brandende autobanden naar het grenshek. Israëlische soldaten openden het vuur en zetten traangas in. Er vielen ook nog honderden gewonden, van wie verscheidene door kogels. Zeker twee zijn er slecht aan toe. Een mensenrechtenofficial van de VN sprak van „excessief geweld” door de Israëliërs.

Sinds de protesten op 30 maart begonnen, zijn nu al 41 Palestijnen om het leven gekomen. Meer dan 5000 anderen liepen letsel op. De betogers hopen te bereiken dat vluchtelingen en hun nakomelingen ooit kunnen terugkeren naar hun oude grondgebied van voor de stichting van de staat Israël.