Man (38) opgepakt voor maken van neppornovideo Welmoed Sijtsma
Welmoed Sijtsma op de rode loper bij Carré.
Ⓒ ANP / Robin Utrecht
HILVERSUM - De politie heeft recent een 38-jarige man uit Amersfoort opgepakt die ervan wordt verdacht een neppornofilmpje van NPO-presentatrice Welmoed Sijtsma te hebben gemaakt. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een bericht daarover van het AD bevestigd.
Welmoed Sijtsma op de rode loper bij Carré.
Ⓒ ANP / Robin Utrecht
Sijtsma heeft een programma gemaakt waarin zij op zoek gaat naar de man die een neppornovideo heeft gemaakt waarvoor haar beeltenis is gebruikt. Die kreeg ze via sociale media toegestuurd.
VIDEO: Absurd! Welmoed Sijtsma geconfronteerd met ’eigen’ pornofilm:
De Friezin wil met het programma aandacht vragen voor het feit dat steeds vaker beelden van bekende en onbekende vrouwen en mannen worden gebruikt om zogenoemde ’deepfake porno’ te maken. Van alle nepfilms die online staan is volgens Sijtsma 96 procent porno. Elke maand worden er duizenden nepvideo’s geüpload en miljoenen keren bekeken.
Het onderzoek naar het nepfilmpje met de afbeelding van Sijtsma loopt nog, meldt het Openbaar Ministerie. De verdachte is verhoord en weer vrijgelaten, in afwachting van de resultaten van het onderzoek.
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.
Voordeelverpakking Oral-B opzetborstels
Voordeelverpakking Ariel Pods
Lee Herenbroeken
Shine Droogtoren