Bitcoin op het laagste punt van 2018
Ⓒ ANP
NEW YORK - De bitcoin is afgelopen weekeinde gezakt naar de laagste koers van het jaar. Op zondag was de virtuele munt ongeveer 5785 dollar waard. Op maandag wist de koers op te krabbelen tot net boven de 6000 dollar. Andere virtuele munten zakten mee. De bitcoin was op vrijdag nog zo'n 6800 dollar. Op 1 januari stond de bitcoin nog boven de 14.000 dollar en in december koerste de munt even af op de 20.000 dollar.
Ⓒ ANP
Het vertrouwen in de bitcoin is gedaald door een paar grote hacks die onlangs aan het licht zijn gekomen. Zo wisten cyberdieven een paar weken geleden in te breken bij het Zuid-Koreaanse handelsplatform Coinrail. Een ander Zuid-Koreaans platform, Bitkoex, kwam vorige week in opspraak doordat medewerkers de adressen van wallets en de wachtwoorden van negentien gebruikers in een groepschat hadden gezet.
Japan eist dat de zes grootste platforms in dat land meer gaan doen tegen witwassen. Japan was tot nu toe een van de meest vrijzinnige landen op het gebied van regels voor bitcoins.
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.
Mario Russo Edward Polo
Fiat Metalen Kruiwagen
Hyundai Electronics Aqua Turbo
QLT Mini Kettingzaag