Handtekeningenactie vier jonge dominees
AMSTERDAM - Vier jonge dominees beginnen maandag een handtekeningenactie omdat ze vinden dat de Protestantse Kerk drastisch moet veranderen. Ze vrezen dat de kerk anders op de ondergang afgaat.
Volgens de dominees moet er minder worden vergaderd, moet er minder nadruk komen op traditionele vieringen en moet de kerk minder naar binnen gekeerd zijn. "Ik werk in een kerk die al voorbij is, denk ik soms", zegt predikante Jantine van Iersel maandag in Trouw. Ze is een van de initiatiefnemers van de actie. "De vorm is voor velen betekenisloos geworden. Als iemand zomaar binnen zou komen, zou die niet begrijpen wat we doen."
De dominees willen met de handtekeningenactie de generale synode, de landelijke vergadering van plaatselijke kerken, doordringen van de ernst van de situatie. De synode praat volgende maand over de vraag hoe het verder moet met de protestantse traditie.
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.
Dubbele Parasol
Set van 2 FlinQ Solarlampen 97 LED
FlinQ Draadloze Muggenvanger
1+1 Gratis Smartwares Rookmelder
Dubbele Parasol
Set van 2 FlinQ Solarlampen 97 LED
FlinQ Draadloze Muggenvanger
1+1 Gratis Smartwares Rookmelder