Rusland en VS steken elkaar naar de kroon
MOSKOU - In de strijd tegen de islamitische extremisten melden Rusland en de Verenigde Staten dagelijks aantallen vluchten tegen terroristen. Zo meldde de door de VS geleide coalitie zaterdagavond 24 luchtaanvallen tegen stellingen van Islamitische Staat in Irak en Syrië. Gebouwen, munitieopslag, tactische doelen en gevechtsposities waren geraakt.
President Poetin van Rusland kwam zondag met een heel andere melding over de inzet van zijn luchtmacht tegen doelen in Syrië. De Russische campagne in Syrië, anderhalve week oud, is nu al veel efficiënter dan de Amerikaanse, aldus Poetin in een uitzending van de staatstelevisie.
President Obama's besluit om de steun aan de anti-Assadrebellen in Syrië te stoppen, betekent een besparing van een half miljard dollar. Dat bedrag, zo meldde Poetin laconiek, wilde hij wel hebben. "Wij zouden het tenminste effectief gebruiken in de strijd tegen het internationale terrorisme."
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.