Moskou mogelijk achter Berlijnse moordzaak
De Forensische Opsporingsdienst doet onderzoek op de plek waar Georgiër Zelimkhan Khangoshvili (inzet) werd doodgeschoten.
Ⓒ AFP
BERLIJN - De moord op de Georgiër Zelimkhan Khangoshvili wordt een zaak voor Duitse federale aanklagers. Volgens de Duitse publieke omroep wordt het dossier overgeheveld omdat mogelijk de Russische geheime dienst achter de moordaanslag zit van afgelopen zomer in Berlijn. Ook gaat men ervan uit dat de opdracht voor de moord mogelijk door Moskou is gegeven.
De Forensische Opsporingsdienst doet onderzoek op de plek waar Georgiër Zelimkhan Khangoshvili (inzet) werd doodgeschoten.
Ⓒ AFP
Andere media gingen eerder al de gangen van de vermeende dader na. Zijn paspoortnummer zou te herleiden zijn naar een afdeling binnen het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken, die in het verleden reisdocumenten heeft opgesteld voor de militaire inlichtingendienst GROe.
Moordaanslagen in Europa
Deze dienst wordt vaker in verband gebracht met moordaanslagen in Europa. Zo zou de dienst achter de mislukte aanslag in Engeland op oud-dubbelspion Sergej Skripal zitten. Ook komen namen van verschillende (oud-)GROe-medewerkers voor in het MH17-dossier.
De 40-jarige etnische Tsjetsjeen met de Georgische nationaliteit, Khangoshvili, werd doodgeschoten in een park in de Berlijnse wijk Moabit. De vermoedelijke moordenaar is kort na de misdaad gearresteerd.
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.



