Nieuws/Buitenland
843292
Buitenland

Spaanse bank sluit na bankrun

De Spaanse bank Banco de Madrid heeft na een bankrun al zijn activiteiten gestaakt en uitstel van betaling aangevraagd. Klanten van de bank haalden de afgelopen dagen massaal hun spaargeld weg.

Dat gebeurde nadat het Amerikaanse ministerie van Financiën het moederbedrijf van Banco de Madrid vorige week van witwassen had beschuldigd.

Volgens de Spaanse centrale bank is de financiële positie van Banco de Madrid „sterk verslechterd” door de bankrun. Spaartegoeden tot 100.000 euro zijn gedekt onder het depositogarantiestelsel, aldus de Banco de España in een maandag uitgegeven verklaring. Het is de eerste keer dat een Spaanse bank omvalt sinds 2003.

Het Amerikaanse ministerie van Financiën typeerde moederbedrijf Banca Privada d'Andorra (BPA), gevestigd in de dwergstaat Andorra in de Pyreneeën, als „primair een witwasonderneming”.