Hagenaar (20) steelt met Tikkie-fraude en 1-centmethode bijna 30.000 euro van rekeningen
Voor het overmaken van het geld, stuurde de zogenaamde koper een betaallink.
Ⓒ TLG
DEN HAAG - Met de aanhouding van een 20-jarige man uit Den Haag denkt de politie meer dan honderd oplichtingszaken te hebben opgelost. De man zou tussen eind november vorig jaar en 21 september dit jaar bijna 30.000 euro hebben gestolen van rekeningen van slachtoffers via de zogenoemde Tikkie-fraude en 1-centmethode. Pogingen om nog zo’n 17.000 euro van slachtoffers afhandig te maken, werden door de ING voorkomen, aldus de politie.
Voor het overmaken van het geld, stuurde de zogenaamde koper een betaallink.
Ⓒ TLG
De zaak kwam aan het rollen na een aangifte van de ING. De verdachte legde volgens de politie contact met slachtoffers die een artikel aanboden op een handelssite. Daarop stonden ook telefoonnummers van de slachtoffers. De man legde via WhatsApp contact met ze. Hij stelde slechte ervaringen te hebben gehad bij onlineaankopen en om na te gaan of de aanbieder wel was wie die zei te zijn, vroeg de ‘koper’ een (paar) cent over te maken.
Betaallink
Voor het overmaken van dit geld, stuurde de zogenaamde koper een betaallink. De slachtoffers dachten via die link op een website van een bank terecht te komen, maar de link verwees in werkelijkheid naar een nepwebsite waardoor alle ingevulde gegevens naar de oplichter gingen. Vervolgens kon de oplichter op de rekeningen van de slachtoffers inloggen en zijn telefoon koppelen aan hun rekeningen, waardoor hij geld kon overschrijven.
De verdachte gebruikte volgens de politie meerdere telefoonnummers en verschillende mannen- en vrouwennamen. Ook werden diverse verzendadressen gebruikt voor de zogenaamd gekochte artikelen.
De woensdag aangehouden verdachte wordt vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris.
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.
Lifa Garden Windscherm
Inzet Klemhorren
12-Pack Fruit of the Loom T-Shirts
Inventum Mobiele Airco AC901
Lifa Garden Windscherm
Inzet Klemhorren
12-Pack Fruit of the Loom T-Shirts
Inventum Mobiele Airco AC901