Leerlingen hoeven zoekgeraakt examen niet opnieuw te doen
Leerlingen doen eindexamen in coronatijd, beeld ter illustratie.
Ⓒ ANP/HH
DEN HAAG - Middelbare scholieren van wie het eindexamen is zoekgeraakt, hoeven deze niet opnieuw te doen. Het gaat om ongeveer 150 leerlingen van drie scholen.
Leerlingen doen eindexamen in coronatijd, beeld ter illustratie.
Ⓒ ANP/HH
Demissionair onderwijsminister Arie Slob heeft besloten dat zij het resultaat na de eerste nakijkronde mogen laten meetellen. Eindexamens worden eerst door de eigen docent van een leerling nagekeken en vervolgens opgestuurd voor een tweede correctieronde. De examens zijn tijdens het verzenden kwijtgeraakt en dus maar één keer nagekeken. Dit eerste resultaat is al wel vastgelegd.
Als leerlingen het examen toch opnieuw willen doen, dan kost dit hen geen herkansing.
Eenmalige uitzondering
Slob maakt deze „eenmalige uitzondering” omdat het afgelopen schooljaar vanwege de coronacrisis „bijzonder” was. „Ik wil niet dat leerlingen na zo’n zwaar jaar de dupe worden van iets waar zij niets aan kunnen doen.” Door de beslissing kunnen de eindcijfers van de gedupeerde scholieren alsnog donderdag worden vastgesteld.
Lunch Update
Dagelijks tijdens de lunch een update van het belangrijkste nieuws.
Ongeldig e-mailadres. Vul nogmaals in aub.
Lees hier ons privacybeleid.
Cappuccino Pullover V-hals
Restform Orthopedisch Kniekussen
Vingerloze Handschoenen
Fleece Panty