Sport/Voetbal
1425568072
Voetbal

Oranje in poule met Turkije, Noorwegen, Montenegro, Letland en Gibraltar

Overzicht: alle groepen WK-kwalificatie 2022 op een rij

Wie worden de tegenstanders van Oranje tijdens de kwalificatiereeks voor het winterse WK 2022, dat plaatsvindt in Qatar?

Wie worden de tegenstanders van Oranje tijdens de kwalificatiereeks voor het winterse WK 2022, dat plaatsvindt in Qatar?

Het Nederlands elftal stuit in het Europees kwalificatietoernooi voor het wereldkampioenschap van Qatar in 2022 op Turkije, Noorwegen, Montenegro, Letland en Gibraltar. Deze tegenstanders van Oranje kwamen tevoorschijn tijdens de loting in Zürich. Nederland belandde als groepshoofd in poule G.

Wie worden de tegenstanders van Oranje tijdens de kwalificatiereeks voor het winterse WK 2022, dat plaatsvindt in Qatar?

Wie worden de tegenstanders van Oranje tijdens de kwalificatiereeks voor het winterse WK 2022, dat plaatsvindt in Qatar?

De WK-kwalificatie in Europa begint komend jaar in maart, de laatste groepswedstrijd is in november 2021. De tien poulewinnaars plaatsen zich rechtstreeks voor het WK. De tien nummers 2 strijden in de play-offs met twee landen uit de Nations League om drie resterende tickets.

De mondiale eindronde met 32 deelnemers begint in Qatar met de openingswedstrijd op 21 november 2022 en eindigt met de WK-finale op 18 december.

Groep A

  • Portugal
  • Servië
  • Ierland
  • Luxemburg
  • Azerbeidzjan

Groep B

  • Spanje
  • Zweden
  • Griekenland
  • Georgië
  • Kosovo

Groep C

  • Italië
  • Zwitserland
  • Noord-Ierland
  • Bulgarije
  • Litouwen

Groep D

  • Frankrijk
  • Oekraïne
  • Finland
  • Bosnië-Herzegovina
  • Kazachstan

Groep E

  • België
  • Wales
  • Tsjechië
  • Wit-Rusland
  • Estland

Groep F

  • Denemarken
  • Oostenrijk
  • Schotland
  • Israël
  • Faeröer Eilanden
  • Moldavië

Groep G

  • Nederland
  • Turkije
  • Noorwegen
  • Montenegro
  • Letland
  • Gibraltar

Groep H

  • Kroatië
  • Slowakije
  • Rusland
  • Slovenië
  • Cyprus
  • Malta

Groep I

  • Engeland
  • Polen
  • Hongarije
  • Albanië
  • Andorra
  • San Marino

Groep J

  • Duitsland
  • Roemenië
  • IJsland
  • Noord-Macedonië
  • Armenië
  • Liechtenstein