Nieuws/Sport

Verstappen scheurt Index in

De top van de ranglijst.

De top van de ranglijst.

De Telegraaf

Max Verstappen maakt voor het eerst dit jaar onderdeel uit van de Telesport Index.

De top van de ranglijst.

De top van de ranglijst.

De Telegraaf

Met zijn derde plek in Barcelona vergaarde de Formule 1-coureur tien punten. De Limburger bezet nu de 52e plek. In 2016 sloot Verstappen de Index af als winnaar, onder meer door zijn zege in Barcelona.

Motorcrosser Jeffrey Herlings won voor de vijfde keer dit seizoen een GP en heeft nu 25 punten, die zijn goed voor de gedeelde 25e plek. Kiki Bertens mocht dankzij haar tweede plek in Madrid 15 punten bijschrijven. De tennisster nadert de top-25.

GOUD: 67

GP VAN LETLAND: Jeffrey Herlings

EK ZEILEN: Marit Bouwmeester (Laser Radial)

GIRO D’IITALIA: Tom Dumoulin (eerste etappe)

EK JUDO: Kim Polling (-70 kilogram)

LUIK-BASTENAKEN-LUIK: Anna van der Breggen

WAALSE PIJL: Anna van der Breggen

AMSTEL GOLD RACE: Chantal Blaak

GP VAN PORTUGAL: Jeffrey Herlings

RONDE VAN VLAANDEREN: Niki Terpstra

RONDE VAN VLAANDEREN: Anna van der Breggen

SCHELDEPRIJS: Fabio Jakobsen

WTA-TOERNOOI CHARLESTON: Kiki Bertens

GP VAN ITALIË: Jeffrey Herlings

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Alyda Norbruis (500 meter tjdrit)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Alyda Norbruis (scratch)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Alyda Norbruis (3 kilometer achtervolging)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Caroline Groot (500 meter tijdrit)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Caroline Groot (10 kilometer scratch)

E3 PRIJS HARELBEKE: Niki Terpstra

GP VAN EUROPA: Jeffrey Herlings

WERELDBEKER SCHAATSEN: Kjeld Nuis (1000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Antoinette de Jong (3000/5000 meter)

PARALYMPISCHE SPELEN: Bibian Mentel (banked slalom)

PARALYMPICS: Bibian Mentel (snowboardcross)

PARALYMPISCHE SPELEN: Jeroen Kampschreur (supercombinatie)

RONDE VAN DRENTHE: Amy Pieters

WK ALLROUND SCHAATSEN: Patrick Roest

GP VAN ARGENTINIË: Jeffrey Herlings

WK SPRINT SCHAATSEN: Jorien ter Mors

ATP-TOERNOOI DUBAI: Jean Julien Rojer (met buitenlandse partner)

STRADE BIANCHI: Anna van der Breggen

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (puntenkoers)

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (scratsch)

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (omnium)

WK BAANWIELRENNEN: Jeffrey Hoogland (1 kilometer tijdrit)

WK BAANWIELRENNEN: Teamsprint mannen

NBO OMAN OPEN: Joost Luiten

WK HANDBOOGSCHIETEN: Sjef van de Berg WK HANDBOOGSCHIETEN: Nederlandse ploeg (Sjef van de Berg, Rick van der Ven en Steve Wijler)

WINTERSPELEN: Suzanne Schulting (1000 meter) WINTERSPELEN: Kjeld Nuis (1000 meter)

WINTERSPELEN: Jorien ter Mors (1000 meter)

WINTERSPELEN: Esmee Visser (5000 meter) WINTERSPELEN: Kjeld Nuis (1500 meter) WINTERSPELEN: Ireen Wüst (1500 meter)

WINTERSPELEN: Sven Kramer (vijf kilometer)

WINTERSPELEN: Carlijn Achtereekte (drie kilometer)

ATP-TOERNOOI SOFIA: Matwé Middelkoop/Robin Haase

AUSTRALIAN OPEN: Diede de Groot

AUSTRALIAN OPEN: Marjolein Buijs (met buitenlandse partner)

MASTERS: Michael van Gerwen

WERELDBEKER VELDRIJDEN: Mathieu van der Poel

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (500 meter)

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (1000 meter)

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (1500 meter)

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (algemeen klassement)

EK SHORTTRACK: relayploeg mannen (Sjinkie Knegt, Daan Breeuwsma, Dennis Visser, Itzhak de Laat)

WTA-TOERNOOI HOBART: Demi Schuurs (met buitenlandse partner)

WTA-TOERNOOI BRISBANE: Demi Schuurs/Kiki Bertens

WTA-TOERNOOI AUCKLAND: Bibiane Schoofs (met buitenlandse partner)

WTA-TOERNOOI PUNE: Matwé Middelkoop/Robin Haase

EK AFSTANDEN: Esmee Visser (3000 meter)

EK AFSTANDEN: Ronald Mulder (500 meter)

EK AFSTANDEN: Lotte van Beek (1500 meter)

EK AFSTANDEN: Achtervolging vrouwen (Marrit Leenstra, Melissa Wijfje, Lotte van Beek)

EK AFSTANDEN: Achtervolging mannen (Jan Blokhuijsen, Marcel Bosker, Simon Schouten)

EK AFSTANDEN: Jan Blokhuijsen (massastart)

 

ZILVER: 42

WTA-TOERNOOI MADRID: Kiki Bertens

EK ZEILEN: Maxime Jonker (Laser Radial)

ATP-TOERNOOI BARCELONA: Jean-Julien Rojer (met buitenlandse partner)

AMSTEL GOLD RACE: Lucinda Brand

DWARS DOOR VLAANDEREN: Mike Teunissen

RONDE VAN VLAANDEREN: Amy Pieters

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Tristan Bangma en Patrick Bos (200 meter sprint)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Arnoud Nijhuis (1 kilometer tijdrit)

COPPI E BARTALI: Bauke Mollema

GP VAN VALENCIA: Jeffrey Herlings

EK ZEILEN: Nicholas Heiner (Finn-klasse)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Hein Otterspeer (500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Marrit Leenstra (1500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Marrit Leenstra (1000 meter)

WK SHORTTRACK: Relayploeg vrouwen (Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven, Suzanne Schulting en Rianne de Vries)

PARALYMPISCHE SPELEN: Linda van Impelen (reuzenslalom)

INDOOR BRABANT: Edward Gala (dressuur)

WK ALLROUND SCHAATSEN: Ireen Wüst

PARALYMPISCHE SPELEN: Lisa Bunschoten (snowboardcross)

PARALYMPISCHE SPELEN: Chris Vos (snowboardcross)

WK SPRINT: Kjeld Nuis

WK BAANWIELRENNEN: Jan-Willem van Schip (puntenkoers)

WK BAANWIELRENNEN: Jan-Willem van Schip (omnium)

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild/Amy Pieters (madison)

WK BAANWIELRENNEN: Annemiek van Vleuten (achtervolging)

WK BAANWIELRENNEN: Kyra Lamberink/Shanne Braspennincx (teamsprint)

WK INDOOR ATLETIEK: Sifan Hassan (3000 meter)

RONDE VAN ABU DHABI: Wilco Kelderman

WINTERSPELEN: ploegachtervolging vrouwen (Ireen Wüst, Lotte van Beek, Marrit Leenstra en Antoinette de Jong) WINTERSPELEN: Jorrit Bergsma (tien kilometer)

WINTERSPELEN: Patrick Roest (1500 meter)

WINTERSPELEN: Yara van Kerkhof (500 meter)

WINTERSPELEN: Ireen Wüst (drie kilometer)

WINTERSPELEN: Sjinkie Knegt (1500 meter)

AUSTRALIAN OPEN: Diede de Groot/Aniek van Koot

MASTERS: Raymond van Barneveld

EK ZAALHOCKEY: Vrouwenploeg

EK SHORTTRACK: Yara van Kerkhof (1500 meter)

EK SHORTTRACK: Suzanne Schulting (1000 meter)

EK AFSTANDEN: Teamsprint vrouwen (Mayon Kuipers, Sanneke de Neeling, Letitia de Jong)

EK AFSTANDEN: Carlijn Achtereekte (3000 meter)

EK AFSTANDEN: Thomas Krol (1500 meter)

 

BRONS: 45

GP VAN SPANJE: Max Verstappen

EK KARATE: Tyron Lardy (+84 kilogram)

EK JUDO: Henk Grol (+100 kilogram)

EK JUDO : Tessie Savelkous (-78 kilogram)

EK BADMINTON: Selena Piek en Cheryl Seinen

EK BADMINTON: Jelle Maas en Robin Tabeling

LUIK-BASTENAKEN-LUIK: Annemiek van Vleuten

PARIJS-ROUBAIX: Niki Terpstra

RONDE VAN VLAANDEREN: Annemiek van Vleuten

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Daniel Abraham (15 kilometer scratch) WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN:: Daniel Abraham (4 kilometer achtervolging)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN:: Tristan Bangma en Patrick Bos (1 kilometer tijdrit)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN:: Tristan Bangma en Patrick Bos (4 kilometer achtervolging)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Ronald Mulder (500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: ploegachtervolging vrouwen

WERELDBEKER SCHAATSEN: Kai Verbij (1000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Thomas Krol (1500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Sven Kramer (5000/10000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: teamsprint vrouwen

WK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (1000 meter)

PARALYMPISCHE SPELEN: Lisa Bunschoten (banked slalom)

INDOOR BRABANT: Madeleine Witte-Vrees (dressuur)

INDOOR BRABANT: Harrie Smolders (springen)

WK ALLROUND SCHAATSEN: Annouk van der Weijden

WK ALLROUND SCHAATSEN: Marcel Bosker

WK SPRINT: Kai Verbij

WK INDOOR ATLETIEK: Nadine Visser (60 meter horden)

WK INDOOR ATLETIEK: Sifan Hassan (1500 meter)

WK BAANWIELRENNEN: Elis Ligtlee (tijdrit)

WK BAANWIELRENNEN: Theo Bos (1 kilometer tijdrit)

WINTERSPELEN: relayploeg vrouwen (Suzanne Schulting, Jorien ter Mors, Lara van Ruijven en Yara van Kerkhof) WINTERPELEN: ploegachtervolging mannen (Sven Kramer, Koen Verweij, Jan Blokhuijsen en Patrick Roest)

WINTERSPELEN : Koen Verweij (massastart) WINTERSPELEN: Irene Schouten (massastart)

WINTERSPELEN: Marrit Leenstra (1500 meter)

WINTERSPELEN: Antoinette de Jong (drie kilometer)

WK VELDRIJDEN: Lucinda Brand

WK VELDRIJDEN: Mathieu van der Poel

AUSTRALIAN OPEN: Aniek van Koot

TOUR DOWN UNDER: Tom-Jelte Slagter

WK DARTS: Michael van Gerwen

EK AFSTANDEN: Koen Verweij (1500 meter)

EK AFSTANDEN: Marrit Leenstra (1500 meter)

EK AFSTANDEN: Marcel Bosker (5000 meter)

EK AFSTANDEN: Marrit Leenstra (1000 meter)

STAND

1. Kjeld Nuis (schaatsen) 220

2. Ireen Wüst (schaatsen) 177,5

3. Jorien ter Mors (schaatsen) 126,25

4. Suzanne Schulting (shorttrack) 113

5. Sven Kramer (schaatsen) 107,25

6. Esmee Visser (schaatsen) 105 7. Carlijn Achtereekte (schaatsen) 103

8. Patrick Roest (schaatsen) 76,25

9. Sjinkie Knegt (shorttrack) 75

10. Kirsten Wild (baanwielrennen) 67,5

11. Yara van Kerkhof (shorttrack) 63

12. Ploegachtervolging vrouwen (schaatsen) 51

13. Jorrit Bergsma (schaatsen) 50

Anna van der Breggen (wielrennen) 50

15. Marrit Leenstra (schaatsen) 45,25

16. Antoinette de Jong (schaatsen) 42,5

17. Bibian Mentel (paralympisch snowboarden) 40

Relayploeg vrouwen (shorttrack) 40

19. Niki Terpstra (wielrennen) 35

Annemiek van Vleuten (baanwielrennen/wielrennen) 35

21. Koen Verweij (schaatsen) 32,25

22. Jan-Willem van Schip (baanwielrennen) 30

23. Amy Pieters (baanwielrennen/wielrennen) 27,5

24. Sjef van de Berg (handboogschieten) 26,66

25. o.a. Jeffrey Herlings (motorcross) 25

Sifan Hassan (atletiek) 25

Irene Schouten (schaatsen) 25

Lucinda Brand (veldrijden/wielrennen) 25

Lisa Bunschoten (paralympisch snowboarden) 25

Jeffrey Hoogland (baanwielrennen) 25

Ploegachtervolging mannen (schaatsen) 25

32. Kiki Bertens (tennis) 22,5

33. Lotte van Beek (schaatsen) 20,15

34. Tom Dumoulin (wielrennen) 20

Chantal Blaak (wielrennen) 20

Jeroen Kampschreur (paralympisch skiën) 20

Joost Luiten (golf) 20

Teamsprint mannen (baanwielrennen) 20

Nederlandse ploeg (handboogschieten) 20

Zaalhockeyploeg vrouwen 18

Alyda Norbruis (paraylmpisch baanwielrennen) 15

Linda van Impelen (paralympisch skiën) 15

Chris Vos (paralympisch snowboarden) 15

Michael van Gerwen (darts) 15

Mathieu van der Poel (veldrijden) 15

Wilco Kelderman (wielrennen) 15

Kirsten Wild/Amy Pieters (baanwielrennen) 15

Kyra Lamberink/Shanne Braspennincx (baanwielrennen) 15

49. Jan Blokhuijsen (schaatsen) 12,9

50. Marcel Bosker (schaatsen) 12,66

51. Kai Verbij (schaatsen) 11

52. Max Verstappen (Formule 1) 10

Caroline Groot (paralympisch baanwielrennen) 10

Annouk van der Weijden (schaatsen) 10

Theo Bos (baanwielrennen) 10

Elis Ligtlee (baanwielrennen) 10

Nadine Visser (atletiek) 10

Lara van Ruijven (shorttrack) 10

Matwé Middelkoop/Robin Haase (tennis) 10

Tom-Jelte Slagter (wielrennen) 10

Kyra Lamberink (baanwielrennen) 7,5

Shanne Braspennincx (baanwielrennen) 7,5

63. Steve Wijler (handboogschieten) 6,66 Rick van der Ven (handboogschieten) 6,66

65. Diede de Groot (rolstoeltennis) 6,5

66. Ronald Mulder (schaatsen) 6

67. Marit Bouwmeester (zeilen) 5

Kim Polling (judo) 5

Fabio Jakobsen (wielrennen) 5

Tristan Bangma/Patrick Bos (paralympisch baanwielrennen) 5

Nils van ’t Hoenderdaal (baanwielrennen) 5

Harrie Lavreysen (baanwielrennen) 5

Matthijs Büchli (baanwielrennen) 5

Demi Schuurs (tennis) 5

Relayploeg mannen (shorttrack) 5

Achtervolging vrouwen (schaatsen) 5

Achtervolging mannen (schaatsen) 5

Demi Schuurs/Kiki Bertens (tennis) 5

79. Jean-Julien Rojer (tennis) 4

Thomas Krol (schaatsen) 4

Teamsprint vrouwen (schaatsen) 4

82. Rianne de Vries (shorttrack) 3,75

83. Zilver: Maxime Jonker (zeilen) 3

Mike Teunissen (wielrennen) 3

Bauke Mollema (wielrennen) 3

Arnoud Nijhuis (paralympisch baanwielrennen) 3

Nicholas Heiner (zeilen) 3

Hein Otterspeer (schaatsen) 3

Edward Gal (paardensport) 3

Raymond van Barneveld (darts) 3

Diede de Groot/Aniek van Koot (rolstoeltennis) 3

Bibiane Schoofs (tennis) 2,5

Marjolein Buijs (rolstoeltennis) 2,5

Aniek van Koot (rolstoeltennis) 2,5

Daniel Abraham (paralympisch baanwielrennen) 2

96. Melissa Wijfje (schaatsen) 1,66

Simon Schouten (schaatsen) 1,66

98. Daan Breeuwsma (shorttrack) 1,25

Itzhak de Laat (shorttrack) 1,25

Dennis Visser (shorttrack) 1,25

101. Tessie Savelkous (judo) 1

Tyron Lardy (karate) 1

Henk Grol (judo) 1

Selena Piek en Cheryl Seinen (badminton) 1

Jelle Maas en Robin Tabeling (badminton) 1

Mayon Kuipers (schaatsen) 1

Sanneke de Neeling (schaatsen) 1

Letitia de Jong (schaatsen) 1

Madeleine Witte-Vrees (paardensport) 1

Harrie Smolders (paardensport) 1

111. Selena Piek (badminton) 0,5

Cheryl Seinen (badminton) 0,5

Jelle Maas (badminton) 0,5

Robin Tabeling (badminton) 0,5

Totaal: 114