Sport/Darts
2102924326
Darts

Van Gerwen boekt toernooizege na miraculeuze ontsnapping

Michael van Gerwen

Michael van Gerwen

Michael van Gerwen heeft in Leverkusen de European Darts Open op zijn geschreven. De 33-jarige Nederlander rekende in de finale af met Dimitri Van den Bergh: 8-5 in legs.

Michael van Gerwen

Michael van Gerwen

De Brabander zette dit weekend een heel sterke serie neer. Achtereenvolgens Jonny Clayton (6-4), Dirk van Duijvenbode (6-5), Luke Humphries en Van den Bergh in de eindstrijd. Een gemiddelde van bijna 103 en 41 procent benutte dubbels waren zijn opponent uit België veel te machtig. Tegen Van Duijvenbode ging het eerder op de dag veel moeilijker. Tegen zijn landgenoot overleefde Van Gerwen liefst zeven wedstrijdpijlen.

Het betekende de 35e zege op de Europese Tour voor Van Gerwen. De Nederlander is na een paar moeilijke jaren helemaal terug, zo lijkt het. Vorige week won hij ook al een toernooi in Oostenrijk. Afgelopen donderdag plaatste hij zich ondanks een nederlaag in de finale voor de play-offs van de Premier League.