Nieuws/Sport

Verstappen meldt zich in top-20 Index

Max Verstappen

Max Verstappen

Getty Images

Dankzij zijn tweede plek bij de Grote Prijs van Frankrijk staat Max Verstappen 20e in de Telesport Index.

Max Verstappen

Max Verstappen

Getty Images

De Formule 1-coureur veroverde vijftien punten en deelt zijn positie op de ranglijst met wielrenners Niki Terpstra en Annemiek van Vleuten.

Carolijn Brouwer pakte twintig punten voor de ranglijst. De Nederlandse zeilster won met de Chinese boot Dongfeng de Volvo Ocean Race. Brouwer werd de eerste Nederlandse vrouw die de fameuze bootrace om de wereld winnend afsloot.

STAND

1. Kjeld Nuis (schaatsen) 220

2. Ireen Wüst (schaatsen) 177,5

3. Jorien ter Mors (schaatsen) 126,25

4. Suzanne Schulting (shorttrack) 113

5. Sven Kramer (schaatsen) 107,25

6. Esmee Visser (schaatsen) 105

Tom Dumoulin (wielrennen) 105

8. Carlijn Achtereekte (schaatsen) 103

9. Patrick Roest (schaatsen) 76,25

10. Sjinkie Knegt (shorttrack) 75

11. Kirsten Wild (baanwielrennen) 67,5

12. Yara van Kerkhof (shorttrack) 63

13. Ploegachtervolging vrouwen (schaatsen) 51

14. Jorrit Bergsma (schaatsen) 50

Anna van der Breggen (wielrennen) 50

16. Marrit Leenstra (schaatsen) 45,25

17. Antoinette de Jong (schaatsen) 42,5

18. Bibian Mentel (paralympisch snowboarden) 40

Relayploeg vrouwen (shorttrack) 40

20. Max Verstappen (Formule 1) 35

Niki Terpstra (wielrennen) 35

Annemiek van Vleuten (baanwielrennen/wielrennen) 35

23. Koen Verweij (schaatsen) 32,25

24. Jan-Willem van Schip (baanwielrennen) 30

Michael van Gerwen (darts) 30

26. Amy Pieters (baanwielrennen/wielrennen) 27,5

27. Sjef van de Berg (handboogschieten) 26,66

28. Danny van Poppel (wielrennen) 25

Jeffrey Herlings (motorcross) 25

Sifan Hassan (atletiek) 25

Irene Schouten (schaatsen) 25

Lucinda Brand (veldrijden/wielrennen) 25

Lisa Bunschoten (paralympisch snowboarden) 25

Jeffrey Hoogland (baanwielrennen) 25

Ploegachtervolging mannen (schaatsen) 25

36. Kiki Bertens (tennis) 22,5

37. Lotte van Beek (schaatsen) 20,15

38. Carolijn Brouwer (zeilen) 20

Laura Smulders (BMX) 20

Chantal Blaak (wielrennen) 20

Raymond van Barneveld/Michael van Gerwen (darts) 20

Jeroen Kampschreur (paralympisch skiën) 20

Joost Luiten (golf) 20

Teamsprint mannen (baanwielrennen) 20

Nederlandse ploeg (handboogschieten) 20

46. Zaalhockeyploeg vrouwen 18

47. 3x3 basketbalploeg mannen

Demi Schuurs (tennis) 15

Merel Smulders (BMX) 15

Alyda Norbruis (paraylmpisch baanwielrennen) 15

Linda van Impelen (paralympisch skiën) 15

Chris Vos (paralympisch snowboarden) 15

Mathieu van der Poel (veldrijden) 15

Wilco Kelderman (wielrennen) 15

Kirsten Wild/Amy Pieters (baanwielrennen) 15

Kyra Lamberink/Shanne Braspennincx (baanwielrennen) 15

Raymond van Barneveld (darts) 13

58. Jan Blokhuijsen (schaatsen) 12,9

59. Marcel Bosker (schaatsen) 12,66

60. Kai Verbij (schaatsen) 11

Diede de Groot (rolstoeltennis) 11

62. Caroline Groot (paralympisch baanwielrennen) 10

Judy Baauw (BMX) 10

Annouk van der Weijden (schaatsen) 10

Theo Bos (baanwielrennen) 10

Elis Ligtlee (baanwielrennen) 10

Nadine Visser (atletiek) 10

Lara van Ruijven (shorttrack) 10

Matwé Middelkoop/Robin Haase (tennis) 10

Tom-Jelte Slagter (wielrennen) 10

Diede de Groot/Aniek van Koot (rolstoeltennis) 8

72. Kyra Lamberink (baanwielrennen) 7,5

Shanne Braspennincx (baanwielrennen) 7,5

74. Steve Wijler (handboogschieten) 6,66

Rick van der Ven (handboogschieten) 6,66

76. Ronald Mulder (schaatsen) 6

Aniek van Koot (rolstoeltennis) 6

78. Nouchka Fontijn (boksen) 5

Marit Bouwmeester (zeilen) 5

Neptunus (honkbal) 5

Kim Polling (judo) 5

Fabio Jakobsen (wielrennen) 5

Tristan Bangma/Patrick Bos (paralympisch baanwielrennen) 5

Nils van ’t Hoenderdaal (baanwielrennen) 5

Harrie Lavreysen (baanwielrennen) 5

Matthijs Büchli (baanwielrennen) 5

Relayploeg mannen (shorttrack) 5

Achtervolging vrouwen (schaatsen) 5

Achtervolging mannen (schaatsen) 5

Demi Schuurs/Kiki Bertens (tennis) 5

91. Jean-Julien Rojer (tennis) 4

Thomas Krol (schaatsen) 4

Teamsprint vrouwen (schaatsen) 4

Marjolein Buis (rolstoeltennis) 4

95. Rianne de Vries (shorttrack) 3,75

96. Maxime Jonker (zeilen) 3

Mike Teunissen (wielrennen) 3

Bauke Mollema (wielrennen) 3

Arnoud Nijhuis (paralympisch baanwielrennen) 3

Nicholas Heiner (zeilen) 3

Hein Otterspeer (schaatsen) 3

Edward Gal (paardensport) 3

103. Bibiane Schoofs (tennis) 2,5

Daniel Abraham (paralympisch baanwielrennen) 2

105. Melissa Wijfje (schaatsen) 1,66

Simon Schouten (schaatsen) 1,66

107. Daan Breeuwsma (shorttrack) 1,25

Itzhak de Laat (shorttrack) 1,25

Dennis Visser (shorttrack) 1,25

110. Tessie Savelkous (judo) 1

Tyron Lardy (karate) 1

Henk Grol (judo) 1

Selena Piek en Cheryl Seinen (badminton) 1

Jelle Maas en Robin Tabeling (badminton) 1

Mayon Kuipers (schaatsen) 1

Sanneke de Neeling (schaatsen) 1

Letitia de Jong (schaatsen) 1

Madeleine Witte-Vrees (paardensport) 1

Harrie Smolders (paardensport) 1

120. Selena Piek (badminton) 0,5

Cheryl Seinen (badminton) 0,5

Jelle Maas (badminton) 0,5

Robin Tabeling (badminton) 0,5

Totaal: 123