Nieuws/Sport

Mollema in top vijftien Telesport Index

Bauke Mollema

Bauke Mollema

Bauke Mollema is aan een prima opmars bezig in de Telesport Index.

Bauke Mollema

Bauke Mollema

De Nederlandse wielrenner kon in de Ronde van Spanje weliswaar net niet toeslaan, maar zijn twee tweede plaatsen leverden hem wel dertig punten op. Met 58 punten bezit de 31-jarige Mollema de vijftiende plek in het klassement.

De koppositie is nog altijd stevig in handen van tweevoudig olympisch kampioen Kjeld Nuis. Hij leidt voor olympisch kampioene Ireen Wüst en nummer twee van de Ronde van Frankrijk Tom Dumoulin.

STAND

1. Kjeld Nuis (schaatsen) 220

2. Ireen Wüst (schaatsen) 177,5

3. Tom Dumoulin (wielrennen) 155

4. Jorien ter Mors (schaatsen) 126,25

5. Suzanne Schulting (shorttrack) 113

6. Sven Kramer (schaatsen) 107,25

7. Esmee Visser (schaatsen) 105

8. Carlijn Achtereekte (schaatsen) 103

9. Patrick Roest (schaatsen) 76,25

10. Sjinkie Knegt (shorttrack) 75

11. Kirsten Wild (baanwielrennen) 72,5

12. Max Verstappen (Formule 1) 65

13. Yara van Kerkhof (shorttrack) 63

14. Annemiek van Vleuten (baanwielrennen/wielrennen) 60

15. Bauke Mollema (wielrennen) 58

16. Anna van der Breggen (wielrennen) 53

17. Ploegachtervolging vrouwen (schaatsen) 51

18. Jorrit Bergsma (schaatsen) 50

19. Marrit Leenstra (schaatsen) 45,25

20. Antoinette de Jong (schaatsen) 42,5

Kiki Bertens (tennis) 42,5

22. Bibian Mentel (paralympisch snowboarden) 40

Dylan Groenewegen (wielrennen) 40

Relayploeg vrouwen (shorttrack) 40

25. Niki Terpstra (wielrennen) 35

26. Demi Schuurs (tennis) 32,5

27. Koen Verweij (schaatsen) 32,25

28. Jeffrey Hoogland (baanwielrennen) 31,66

29. Sifan Hassan (atletiek) 30

Michael van Gerwen (darts) 30

Jan-Willem van Schip (baanwielrennen) 30

Lucinda Brand (veldrijden/wielrennen) 30

Amy Pieters (baanwielrennen/wielrennen) 28

34. Sjef van de Berg (handboogschieten) 26,66

35. Laura Smulders (BMX) 25

Teamsprint mannen (baanwielrennen) 25

Danny van Poppel (wielrennen) 25

Jeffrey Herlings (motorcross) 25

Irene Schouten (schaatsen) 25

Lisa Bunschoten (paralympisch snowboarden) 25

Ploegachtervolging mannen (schaatsen) 25

42. Lotte van Beek (schaatsen) 20,15

43. Marit Bouwmeester (zeilen) 20

Dorian van Rijsselberghe (zeilen) 20

Annemiek Bekkering en Annette Duetz (zeilen) 20

Lilian de Geus (zeilen) 20

Nederlandse vrouwenploeg (hockey) 20

Carolijn Brouwer (zeilen) 20

Chantal Blaak (wielrennen) 20

Raymond van Barneveld/Michael van Gerwen (darts) 20

Jeroen Kampschreur (paralympisch skiën) 20

Joost Luiten (golf) 20

Nederlandse ploeg (handboogschieten) 20

54. Mathieu van der Poel (veldrijden) 18

Diede de Groot (rolstoeltennis) 18

Zaalhockeyploeg vrouwen 18

57. Kirsten Wild/Amy Pieters (baanwielrennen) 16

Marianne Vos (wielrennen) 16

59. Kiran Badloe (zeilen) 15

3x3 basketbalploeg mannen 15

Merel Smulders (BMX) 15

Alyda Norbruis (paraylmpisch baanwielrennen) 15

Linda van Impelen (paralympisch skiën) 15

Chris Vos (paralympisch snowboarden) 15

Wilco Kelderman (wielrennen) 15

Kyra Lamberink/Shanne Braspennincx (baanwielrennen) 15

67. Sharon van Rouwendaal (zwemmen) 14,25

68. Raymond van Barneveld (darts) 13

69. Jan Blokhuijsen (schaatsen) 12,9

70. Marcel Bosker (schaatsen) 12,66

71. Steve Wijler (handboogschieten) 11,66

72. Kai Verbij (schaatsen) 11

Ronald Mulder (schaatsen/inline-skaten) 10,83

74. Pieter Jan Postma (zeilen) 10

Matthijs Büchli (baanwielrennen) 10

Carmen Koedood (handbiken) 10

Jennette Jansen (handbiken) 10

Jetze Plat (handbiken) 10

Caroline Groot (paralympisch baanwielrennen) 10

Judy Baauw (BMX) 10

Annouk van der Weijden (schaatsen) 10

Theo Bos (baanwielrennen) 10

Elis Ligtlee (baanwielrennen) 10

Nadine Visser (atletiek) 10

Lara van Ruijven (shorttrack) 10

Matwé Middelkoop/Robin Haase (tennis) 10

Tom-Jelte Slagter (wielrennen) 10

Jean-Julien Rojer (tennis) 9

89. Aniek van Koot (rolstoeltennis) 8,5

Michel Mulder (inline-skaten) 8,5

91. Tim de Vries (handbiken) 8

Laura de Vaan (handbiken) 8

Diede de Groot/Aniek van Koot (rolstoeltennis) 8

94. Harrie Lavreysen (baanwielrennen) 7,66

95. Femke Heemskerk (zwemmen) 7,5

Kyra Lamberink (baanwielrennen) 7,5

Shanne Braspennincx (baanwielrennen) 7,5

98. Daniel Abraham (paralympisch baanwielrennen) 7

Rick van der Ven (handboogschieten) 6,66

100. Ferry Weertman (zwemmen) 6,25

101. Niels Feijen (poolbiljarten) 6

102. Sanne Wevers (turnen) 5,2

103. Nederlandse vrouwenploeg (rolstoelbasketbal)

Ellen van Dijk (wielrennen) 5

Celine van Duijn (schoonspringen) 5

Marieke Keijser en Ilse Paulis (roeien) 5

Nederlandse vrouwenploeg (waterpolo) 5

Sanne Keizer en Madelein Meppelink

(beachvolleybal) 5

Nouchka Fontijn (boksen) 5

Neptunus (honkbal) 5

Kim Polling (judo) 5

Fabio Jakobsen (wielrennen) 5

Tristan Bangma/Patrick Bos (paralympisch baanwielrennen) 5

Nils van ’t Hoenderdaal (baanwielrennen) 5

Relayploeg mannen (shorttrack) 5

Achtervolging vrouwen (schaatsen) 5

Achtervolging mannen (schaatsen) 5

Demi Schuurs/Kiki Bertens (tennis) 5

119. Dafne Schippers (atletiek) 4,75

Marjolein Buis (rolstoeltennis) 4,5

121. Thomas Krol (schaatsen) 4

Teamsprint vrouwen (schaatsen) 4

123. Rianne de Vries (shorttrack) 3,75

124. Ronald en Michel Mulder (inline-skaten) 3

Gemengde estafetteploeg 200 meter vrij (turnen) 3

Epke Zonderland (turnen) 3

Susan Krumins (atletiek) 3

4x100 meter estafetteploeg vrouwen (atletiek) 3

Mannen Holland Acht (roeien) 3

Roos de Jong en Lisa Scheenaard (roeien) 3

Elsbeth Beeres en Laila Youssifou (roeien) 3

Nederlandse vrouwenploeg 4x 100 vrij (zwemmen) 3

Vincent ter Schure/Timo Fransen (handbiken) 3

Nederlandse ploeg (poolbiljarten) 3

Maxime Jonker (zeilen) 3

Mike Teunissen (wielrennen) 3

Arnoud Nijhuis (paralympisch baanwielrennen) 3

Nicholas Heiner (zeilen) 3

Hein Otterspeer (schaatsen) 3

Edward Gal (paardensport) 3

141. Bibiane Schoofs (tennis) 2,5

Ranomi Kromowidjojo (zwemmen) 2,5

Esmee Vermeulen (zwemmen) 2,25

Crispijn Ariëns (inline-skaten) 2

145. Jamile Samuel (atletiek) 1,75

146. Roy van den Berg (baanwielrennen) 1,66

Melissa Wijfje (schaatsen) 1,66

Simon Schouten (schaatsen) 1,66

149. Daan Breeuwsma (shorttrack) 1,25

Itzhak de Laat (shorttrack) 1,25

Dennis Visser (shorttrack) 1,25

Pepijn Smits (zwemmen) 1,25

153. Lisanne de Witte (atletiek) 1

Sam Ligtlee (baanwielrennen) 1

155. Jorke Kooijenga, Koen van Brussel, Bart Lukkes en Ward van Zeijl (roeien) 1

Olivia van Rooijen, Karolien Florijn, Sophie Souwer en Nicole Beukers (roeien) 1

157. Kay Schipper, Ronald Mulder en Luc ter Haar (inline-skaten) 1

Ruurd Dijkstra (inline-skaten) 1

Vrouwen Holland Acht (roeien) 1

Nederlandse vrouwenploeg (turnen) 1

Mitch Valize (handbiken) 1

Marc Bijsterbosch (poolbiljarten) 1

Ivar Saris (poolbiljarten) 1

Marjolein Buis/Aniek van Koot (rolstoeltennis) 1

Tessie Savelkous (judo) 1

Tyron Lardy (karate) 1

Henk Grol (judo) 1

Selena Piek en Cheryl Seinen (badminton) 1

Jelle Maas en Robin Tabeling (badminton) 1

Mayon Kuipers (schaatsen) 1

Sanneke de Neeling (schaatsen) 1

Letitia de Jong (schaatsen) 1

Madeleine Witte-Vrees (paardensport) 1

Harrie Smolders (paardensport) 1

175. Kyle Stolk (zwemmen) 0,75

Stan Pijnenburg (zwemmen) 0,75

Naomi Sedney (atletiek) 0,75

Marije van Hunenstijn (atletiek) 0,75

Kira Toussaint (zwemmen) 0,75

Kim Busch (zwemmen) 0,75

181. Selena Piek (badminton) 0,5

182. Cheryl Seinen (badminton) 0,5

Jelle Maas (badminton) 0,5

Robin Tabeling (badminton) 0,5

185. Luc ter Haar (inline-skaten) 0,33

Kay Schipper (inline-skaten) 0,33

187. Celine van Gerner (turnen) 0,2

Naomi Visser (turnen) 0,2

Vera van Pol (turnen) 0,2

Tisha Volleman (turnen) 0,2

Totaal: 190

GOUD: 134

GP VAN TURKIJE: Jeffrey Herlings

EK HANDBOOGSCHIETEN: Steve Wijler (recurve)

WK ROLSTOELBASKETBAL: Nederlandse vrouwenploeg

GP VAN BULGARIJE: Jeffrey Herlings

WTA-TOERNOOI CINCINNATI: Kiki Bertens

GP VAN ZWITSERLAND: Jeffrey Herlings

WTA-TOERNOOI MONTREAL: Demi Schuurs (met buitenlandse partner)

EK BMX: Laura Smulders

EK ZEILEN: Lilian de Geus (RS:X-klasse)

EK ZEILEN: Dorian van Rijsselberghe (RS:X-klasse)

EK ZEILEN: Annemiek Bekkering en Annette Duetz (49erFX-klasse)

EK SCHOONSPRINGEN: Celine van Duijn (toren)

EK ATLETIEK: Sifan Hassan (5000 meter)

EK OPEN WATER: Sharon van Rouwendaal (vijf kilometer open water)

EK OPEN WATER: Sharon van Rouwendaal (tien kilometer open water)

EK OPEN WATER: Ferry Weertman (tien kilometer open water)

EK OPEN WATER: Estafetteploeg (Esmee Vermeulen, Sharon van Rouwendaal, Pepijn Smits en Ferry Weertman)

EK WIELRENNEN: Ellen van Dijk (tijdrit)

EK BAANWIELRENNEN: Jeffrey Hoogland (sprint)

EK TURNEN: Sanne Wevers

EK ROEIEN: Lichte dubbeltwee (Marieke Keijser en Ilse Paulis)

EK BAANWIELRENNEN: Matthijs Büchli (1 kilometer tijdrit)

EK BAANWIELRENNEN: Teamsprinters (Roy van den Berg, Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland)

EK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (scratsch)

EK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (omnium)

GP VAN BELGIË: Jeffrey Herlings

WK HOCKEY: Nederlandse vrouwenploeg

WK HANDBIKEN: Jetze Plat

WK HANDBIKEN: Jetze Plat

WK HANDBIKEN: Carmen Koedood

WK HANDBIKEN: Carmen Koedood

WK HANDBIKEN: Jennette Jansen

WK HANDBIKEN: Jennette Jansen

WK HANDBIKEN: Daniel Abraham Gebru

WK HANDBIKEN: Laura de Vaan

WK HANDBIKEN: Tim de Vries

EK WATERPOLO: Nederlandse vrouwenploeg

TOUR DE FRANCE: Tom Dumoulin (20e etappe)

LA COURSE: Annemiek van Vleuten

EK BEACHVOLLEYBAL: Sanne Keizer en Madelein Meppelink

EK POOLBILJARTEN: Niels Feijen

GP VAN TSJCHIË: Jeffrey Herlings

BENE LADIES TOUR: Marianne Vos

GIRO ROSA: Annemiek van Vleuten (eindklassement)

GIRO ROSA: Annemiek van Vleuten (zevende etappe)

GIRO ROSA: Annemiek van Vleuten (negende etappe)

GIRO ROSA: Annemiek van Vleuten (tiende etappe)

GIRO ROSA: Marianne Vos (achtste etappe)

GIRO ROSA: Kirsten Wild (tweede etappe)

TOUR DE FRANCE: Dylan Groenewegen (zevende etappe)

TOUR DE FRANCE: Dylan Groenewegen (achtste etappe)

WIMBLEDON: Diede de Groot

WIMBLEDON: Diede de Groot (met buitenlandse partner)

GP VAN AZIË: Jeffrey Herlings

GP VAN OOSTENRIJK: Max Verstappen

GP VAN INDONESIË: Jeffrey Herlings

VOLVO OCEAN RACE: Carolijn Brouwer (boot Dongfeng)

BASKETBAL 3X3: Nederlandse mannenploeg

EK BOKSEN: Nouchka Fontijn

ROLAND GARROS: Diede de Groot/Aniek van Koot

GP VAN FRANKRIJK: Jeffrey Herlings

EUROPESE HONKBALBEKER: Neptunus

WK BMX-CROSS: Laura Smulders

WERELDTITEL KICKBOKSEN: Rico Verhoeven

GP VAN GROOT-BRITTANNIË: Jeffrey Herlings

WORLD CUP OF DARTS: Raymond van Barneveld/Michael van Gerwen

WERELDTITEL KICKBOKSEN: Rico Verhoeven

WTA-TOERNOOI ROME: Demi Schuurs (met buitenlandse partner)

GP VAN DUITSLAND: Jeffrey Herlings

PREMIER LEAGUE DARTSS: Michael van Gerwen

GP VAN LETLAND: Jeffrey Herlings

EK ZEILEN: Marit Bouwmeester (Laser Radial)

GIRO D’IITALIA: Tom Dumoulin (eerste etappe)

EK JUDO: Kim Polling (-70 kilogram)

LUIK-BASTENAKEN-LUIK: Anna van der Breggen

WAALSE PIJL: Anna van der Breggen

AMSTEL GOLD RACE: Chantal Blaak

GP VAN PORTUGAL: Jeffrey Herlings

RONDE VAN VLAANDEREN: Niki Terpstra

RONDE VAN VLAANDEREN: Anna van der Breggen

SCHELDEPRIJS: Fabio Jakobsen

WTA-TOERNOOI CHARLESTON: Kiki Bertens

GP VAN ITALIË: Jeffrey Herlings

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Alyda Norbruis (500 meter tjdrit)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Alyda Norbruis (scratch)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Alyda Norbruis (3 kilometer achtervolging)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Caroline Groot (500 meter tijdrit)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Caroline Groot (10 kilometer scratch)

E3 PRIJS HARELBEKE: Niki Terpstra

GP VAN EUROPA: Jeffrey Herlings

WERELDBEKER SCHAATSEN: Kjeld Nuis (1000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Antoinette de Jong (3000/5000 meter)

PARALYMPISCHE SPELEN: Bibian Mentel (banked slalom)

PARALYMPICS: Bibian Mentel (snowboardcross)

PARALYMPISCHE SPELEN: Jeroen Kampschreur (supercombinatie)

RONDE VAN DRENTHE: Amy Pieters

WK ALLROUND SCHAATSEN: Patrick Roest

GP VAN ARGENTINIË: Jeffrey Herlings

WK SPRINT SCHAATSEN: Jorien ter Mors

ATP-TOERNOOI DUBAI: Jean Julien Rojer (met buitenlandse partner)

STRADE BIANCHI: Anna van der Breggen

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (puntenkoers)

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (scratsch)

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild (omnium)

WK BAANWIELRENNEN: Jeffrey Hoogland (1 kilometer tijdrit)

WK BAANWIELRENNEN: Teamsprint mannen

NBO OMAN OPEN: Joost Luiten

WK HANDBOOGSCHIETEN: Sjef van de Berg

WK HANDBOOGSCHIETEN: Nederlandse ploeg (Sjef van de Berg, Rick van der Ven en Steve Wijler)

WINTERSPELEN: Suzanne Schulting (1000 meter)

WINTERSPELEN: Kjeld Nuis (1000 meter)

WINTERSPELEN: Jorien ter Mors (1000 meter)

WINTERSPELEN: Esmee Visser (5000 meter)

WINTERSPELEN: Kjeld Nuis (1500 meter)

WINTERSPELEN: Ireen Wüst (1500 meter)

WINTERSPELEN: Sven Kramer (vijf kilometer)

WINTERSPELEN: Carlijn Achtereekte (drie kilometer)

ATP-TOERNOOI SOFIA: Matwé Middelkoop/Robin Haase

AUSTRALIAN OPEN: Diede de Groot

AUSTRALIAN OPEN: Marjolein Buis (met buitenlandse partner)

MASTERS: Michael van Gerwen

WERELDBEKER VELDRIJDEN: Mathieu van der Poel

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (500 meter)

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (1000 meter)

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (1500 meter)

EK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (algemeen klassement)

EK SHORTTRACK: relayploeg mannen (Sjinkie Knegt, Daan Breeuwsma, Dennis Visser, Itzhak de Laat)

WTA-TOERNOOI HOBART: Demi Schuurs (met buitenlandse partner)

WTA-TOERNOOI BRISBANE: Demi Schuurs/Kiki Bertens

WTA-TOERNOOI AUCKLAND: Bibiane Schoofs (met buitenlandse partner)

WTA-TOERNOOI PUNE: Matwé Middelkoop/Robin Haase

EK AFSTANDEN: Esmee Visser (3000 meter)

EK AFSTANDEN: Ronald Mulder (500 meter)

EK AFSTANDEN: Lotte van Beek (1500 meter)

EK AFSTANDEN: Achtervolging vrouwen (Marrit Leenstra, Melissa Wijfje, Lotte van Beek)

EK AFSTANDEN: Achtervolging mannen (Jan Blokhuijsen, Marcel Bosker, Simon Schouten)

EK AFSTANDEN: Jan Blokhuijsen (massastart)

ZILVER: 86

RONDE VAN SPANJE: Bauke Mollema (vijfde etappe)

RONDE VAN SPANJE: Bauke Mollema (negende etappe)

EK INLINE-SKATEN: Michel Mulder (200 meter)

EK INLINE-SKATEN: Ronald Mulder (onelap)

EK INLINE-SKATEN: Teamsprint (Ronald en Michel Mulder)

EK INLINE-SKATEN: Michel Mulder (sprint)

WTA-TOERNOOI CINCINNATI: Demi Schuurs (met buitenlandse partner)

EK ZEILEN: Marit Bouwmeester (Laser-klasse)

EK ZEILEN: Kiran Badloe (RS:X-klasse)

EK ATLETIEK: 4x100 meter estafetteploeg (Dafne Schippers, Marije van Hunenstijn, Jamile Samuel en Naomi Sedney)

EK ATLETIEK: Susan Krumins (10.000 meter)

EK ATLETIEK: Dafne Schippers (200 meter)

EK ATLETIEK: Epke Zonderland (rekstok)

EK ZWEMMEN: Gemengde estafetteploeg 200 meter vrij (Kyle Stolk, Stan Pijnenburg, Femke Heemskerk en Ranomi Kromowidjojo)

EK ZWEMMEN: Femke Heemskerk (100 meter vrij)

EK WIELRENNEN: Anna van der Breggen (tijdrit)

EK WIELRENNEN: Mathieu van der Poel (wegwedstrijd)

EK ZWEMMEN: Femke Heemskerk (200 meter vrij)

CLASICA SAN SEBASTIAN: Bauke Mollema

EK ROEIEN: Mannen Holland Acht

EK ROEIEN: Dubbeltwee (Roos de Jong en Lisa Scheenaard)

EK ROEIEN: Twee zonder stuurvrouw (Elsbeth Beeres en Laila Youssifou)

EK ZWEMMEN: Nederlandse vrouwenploeg (4x 100 vrij: Ranomi Kromowidjojo, Femke Heemskerk, Kira Toussaint en Kim Busch)

WK HANDBIKEN: Tim de Vries

WK HANDBIKEN: Laura de Vaan

WK HANDBIKEN: Vincent ter Schure/Timo Fransen (tandem)

EK WIELRENNEN: Marianne Vos (wegwedstrijd)

TOUR DE FRANCE: Tom Dumoulin (eindklassement)

EK POOL: Nederlandse ploeg: (Niels Feijen, Marc Bijsterbosch en Ivar Saris)

LA COURSE: Anna van der Breggen

TOUR DE FRANCE: Tom Dumoulin (elfde etappe)

TOUR DE FRANCE: Tom Dumoulin (twaalfde etappe)

WIMBLEDON: Aniek van Koot

GIRO ROSA: Kirsten Wild (derde etappe)

GIRO ROSA: Annemiek van Vleuten (zesde etappe)

GIRO ROSA: Lucinda Brand (negende etappe)

GP VAN FRANKRIJK: Max Verstappen

ROLLAND GARROS: Marjolein Buis (met buitenlandse partner)

ROLAND GARROS: Diede de Groot

WK BMX CROSS: Merel Smulders

GIRO D’ITALIA: Tom Dumoulin (eindklassement)

GIRO D’ITALIA: Tom Dumoulin (elfde etappe)

GIRO D’ITALIA: Danny van Poppel (twaalfde etappe)

WTA-TOERNOEI MADRID: Kiki Bertens

EK ZEILEN: Maxime Jonker (Laser Radial)

ATP-TOERNOOI BARCELONA: Jean-Julien Rojer (met buitenlandse partner)

AMSTEL GOLD RACE: Lucinda Brand

DWARS DOOR VLAANDEREN: Mike Teunissen

RONDE VAN VLAANDEREN: Amy Pieters

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Tristan Bangma en Patrick Bos (200 meter sprint)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Arnoud Nijhuis (1 kilometer tijdrit)

COPPI E BARTALI: Bauke Mollema

GP VAN VALENCIA: Jeffrey Herlings

EK ZEILEN: Nicholas Heiner (Finn-klasse)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Hein Otterspeer (500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Marrit Leenstra (1500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Marrit Leenstra (1000 meter)

WK SHORTTRACK: Relayploeg vrouwen (Yara van Kerkhof, Lara van Ruijven, Suzanne Schulting en Rianne de Vries)

PARALYMPISCHE SPELEN: Linda van Impelen (reuzenslalom)

INDOOR BRABANT: Edward Gal (dressuur)

WK ALLROUND SCHAATSEN: Ireen Wüst

PARALYMPISCHE SPELEN: Lisa Bunschoten (snowboardcross)

PARALYMPISCHE SPELEN: Chris Vos (snowboardcross)

WK SPRINT: Kjeld Nuis

WK BAANWIELRENNEN: Jan-Willem van Schip (puntenkoers)

WK BAANWIELRENNEN: Jan-Willem van Schip (omnium)

WK BAANWIELRENNEN: Kirsten Wild/Amy Pieters (madison)

WK BAANWIELRENNEN: Annemiek van Vleuten (achtervolging)

WK BAANWIELRENNEN: Kyra Lamberink/Shanne Braspennincx (teamsprint)

WK INDOOR ATLETIEK: Sifan Hassan (3000 meter)

RONDE VAN ABU DHABI: Wilco Kelderman

WINTERSPELEN: ploegachtervolging vrouwen (Ireen Wüst, Lotte van Beek, Marrit Leenstra en Antoinette de Jong)

WINTERSPELEN: Jorrit Bergsma (tien kilometer)

WINTERSPELEN: Patrick Roest (1500 meter)

WINTERSPELEN: Yara van Kerkhof (500 meter)

WINTERSPELEN: Ireen Wüst (drie kilometer)

WINTERSPELEN: Sjinkie Knegt (1500 meter)

AUSTRALIAN OPEN: Diede de Groot/Aniek van Koot

MASTERS: Raymond van Barneveld

EK ZAALHOCKEY: Vrouwenploeg

EK SHORTTRACK: Yara van Kerkhof (1500 meter)

EK SHORTTRACK: Suzanne Schulting (1000 meter)

EK AFSTANDEN: Teamsprint vrouwen (Mayon Kuipers, Sanneke de Neeling, Letitia de Jong)

EK AFSTANDEN: Carlijn Achtereekte (3000 meter)

EK AFSTANDEN: Thomas Krol (1500 meter)

BRONS: 77

GP VAN BELGIË: Max Verstappen

EK INLINE-SKATEN: Crispijn Ariëns (puntenkoers)

EK INLINE-SKATEN: Crispijn Ariëns (marathon)

EK INLINE-SKATEN: Michel Mulder (onelap)

EK INLINE SKATEN: Aflossingsploeg (Kay Schipper, Ronald Mulder en Luc ter Haar)

EK INLINE SKATEN: Ruurd Dijkstra (puntenkoers)

EK ZEILEN: Pieter Jan Postma (Finn-klasse)

EK ATLETIEK: Jamile Samuel (200 meter)

EK ATLETIEK: Dafne Schippers (100 meter)

EK ATLETIEK: Lisanne de Witte (400 meter)

EK BAANWIELRENNEN: Amy Pieters/Kirsten Wild (madison)

EK OPEN WATER: Esmee Vermeulen (tien kilometer open water)

EK BAANWIELRENNEN: Harry Lavreysen (sprint)

EK BAANWIELRENNEN: Sam Ligtlee (1 kilometer tijdrit)

EK ROEIEN: Brons: Lichte dubbelvier (Jorke Kooijenga, Koen van Brussel, Bart Lukkes en Ward van Zeijl)

EK ROEIEN: Dubbelvier (Olivia van Rooijen, Karolien Florijn, Sophie Souwer en Nicole Beukers)

EK ROEIEN: Vrouwen Holland Acht

EK TURNEN: Nederlandse vrouwenploeg (Sanne Wevers, Céline van Gerner, Naomi Visser, Vera van Pol en Tisha Volleman)

EK ZWEMMEN: Ranomi Kromowidjojo (50 meter vrij)

WK HANDBIKEN: Mitch Valize

TOUR DE FRANCE: Bauke Mollema (vijftiende etappe)

WIMBLEDON: Marjolein Buis/Aniek van Koot

GIRO ROSA: Marianne Vos (tweede etappe)

GIRO ROSA: Lucinda Brand (zevende etappe)

GIRO ROSA: Lucinda Brand (achtste etappe)

CHAMPIONS TROPHY: Nederlandse mannenploeg

GP VAN CANADA: Max Verstappen

ROLAND GARROS: Aniek van Koot

WK BMX-CROSS: Judy Baauw

GIRO D’ITALIA: Tom Dumoulin (zestiende etappe)

GIRO D’ITALIA: Tom Dumoulin (vijftiende etappe)

GIRO D’ITALIA: Danny van Poppel (dertiende etappe)

GP VAN SPANJE: Max Verstappen

EK KARATE: Tyron Lardy (+84 kilogram)

EK JUDO: Henk Grol (+100 kilogram)

EK JUDO: Tessie Savelkous (-78 kilogram)

EK BADMINTON: Selena Piek en Cheryl Seinen

EK BADMINTON: Jelle Maas en Robin Tabeling

LUIK-BASTENAKEN-LUIK: Annemiek van Vleuten

PARIJS-ROUBAIX: Niki Terpstra

RONDE VAN VLAANDEREN: Annemiek van Vleuten

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Daniel Abraham (15 kilometer scratch)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN:: Daniel Abraham (4 kilometer achtervolging)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN:: Tristan Bangma en Patrick Bos (1 kilometer tijdrit)

WK PARALYMPISCH BAANWIELRENNEN: Tristan Bangma en Patrick Bos (4 kilometer achtervolging)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Ronald Mulder (500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: ploegachtervolging vrouwen

WERELDBEKER SCHAATSEN: Kai Verbij (1000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Thomas Krol (1500 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: Sven Kramer (5000/10000 meter)

WERELDBEKER SCHAATSEN: teamsprint vrouwen

WK SHORTTRACK: Sjinkie Knegt (1000 meter)

PARALYMPISCHE SPELEN: Lisa Bunschoten (banked slalom)

INDOOR BRABANT: Madeleine Witte-Vrees (dressuur)

INDOOR BRABANT: Harrie Smolders (springen)

WK ALLROUND SCHAATSEN: Annouk van der Weijden

WK ALLROUND SCHAATSEN: Marcel Bosker

WK SPRINT: Kai Verbij

WK INDOOR ATLETIEK: Nadine Visser (60 meter horden)

WK INDOOR ATLETIEK: Sifan Hassan (1500 meter)

WK BAANWIELRENNEN: Elis Ligtlee (tijdrit)

WK BAANWIELRENNEN: Theo Bos (1 kilometer tijdrit)

WINTERSPELEN: relayploeg vrouwen (Suzanne Schulting, Jorien ter Mors, Lara van Ruijven en Yara van Kerkhof)

WINTERPELEN: ploegachtervolging mannen (Sven Kramer, Koen Verweij, Jan Blokhuijsen en Patrick Roest)

WINTERSPELEN : Koen Verweij (massastart)

WINTERSPELEN: Irene Schouten (massastart)

WINTERSPELEN: Marrit Leenstra (1500 meter)

WINTERSPELEN: Antoinette de Jong (drie kilometer)

WK VELDRIJDEN: Lucinda Brand

WK VELDRIJDEN: Mathieu van der Poel

AUSTRALIAN OPEN: Aniek van Koot

TOUR DOWN UNDER: Tom-Jelte Slagter

WK DARTS: Michael van Gerwen

EK AFSTANDEN: Koen Verweij (1500 meter)

EK AFSTANDEN: Marrit Leenstra (1500 meter)

EK AFSTANDEN: Marcel Bosker (5000 meter)

EK AFSTANDEN: Marrit Leenstra (1000 meter)